Kanada: zmiany w podatkach - wzrost zamówień w domach pogrzebowych


Zmiany w podatkach w Ontario i Kolumbii Brytyjskiej sprawiają, że mieszkańcy tych prowincji Kanady rezerwują przyszłe usługi domów pogrzebowych. Do 1 lipca jest taniej.

Wiceprezes PAIiIZ Marek Łyżwa uważa, że inwestycje zagraniczne w Polsce w 2010 r. mogą przekroczyć 10 mld euro i przynieść 30-80 tysięcy nowych miejsc pracy. Ocenił, że perspektywy na 2011 r. są jeszcze lepsze. W tym roku zacznie się wielkie oddłużanie PKP. Co najmniej 2,5 mld zł na ten cel ma trafić w ciągu najbliższych pięciu lat z wpływów z opłaty paliwowej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Od kilku tygodni dane zza naszej zachodniej granicy potwierdzają coraz lepszą kondycję przemysłu Niemiec. Za poprawą nastrojów wśród przedsiębiorców stoją przede wszystkim zamówienia wojskowe, a to zbyt słaby bodziec by zakończyć recesję.Kończąca się sesja europejska nie przyniosła zbyt wielu zmian w ogólnej sytuacji na parze EUR/USD. Wynajęcie mieszkania wydaje się być bardzo prostą czynnością. Wystarczy tylko znaleźć lokal o odpowiednim metrażu i w przystępnej cenie. Jak jednak, spośród wielu ofert, wyszukać te, spełniające nasze oczekiwania i nie stracić przy tym pieniędzy? W komunikacie po referendum w zakładach pod Neapolem ws. przeniesienia do Włoch z Polski produkcji nowej pandy, Fiat wyraził w środę zadowolenie z "postawy związków zawodowych i pracowników", nie określił jednak wyraźnie swego stanowiska.

Grupa Lotos od piątku 21 sierpnia podwyższa ceny paliw - poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki.

Although Europe is exiting the economic crisis, its growth will only be modest this year, the head of the European Central Banks said Saturday Analitycy DM IDMSA, w raporcie z 10 marca, obniżyli cenę docelową dla akcji Emperii Holding do 80,90 zł, z 87,70 zł oraz podtrzymali rekomendację "trzymaj".

Wyniki finansowe Ceramiki Nowa Gala za IV kw. 2009 r. będą niższe od oczekiwań rynkowych, podała spółka w komunikacie. W ocenie zarządu, wpłynie to także na oczekiwany wynik całoroczny. Rada Ministrów przyjęła informację o realizacji "Polityki energetycznej Polski do 2030 r." - podało CIR. W ocenie rządu, zadania zaplanowane na 2009 rok w większości zostały zrealizowane w terminie albo ich wykonanie jest bardzo zaawansowane. Kredyty hipoteczne wracają do łask. W kryzysie banki przykręciły kurek, ale okazuje się, że właśnie w kryzysie kredyty to dobry produkt - zauważa "Puls Biznesu".Od kilku miesięcy mieszkania cieszą się coraz większa popularnością, a mimo to ich ceny wciąż spadają - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Zysk netto grupy BRE Banku w czwartym kwartale 2009 roku wzrósł do 40,8 mln zł z 35,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 49 mln zł. Potężni japońscy biurokraci ruszyli do boju z nieoczekiwanym wrogiem: modelką, która stała się bojowniczką o zdrowy budżet. Renho Murata jest lepiej znana z reklam kostiumów kąpielowych i kariery prezenterki telewizyjnej niż z obalania status quo. Jako minister ds. reform w ekipie nowego premiera Naoto Kana, stanie się wkrótce jedną z kobiet budzących największy lęk w Tokio.

Rynek na wysokich obrotach


Wtorkowa sesja rozpoczęła się od aktywnego działania kupujących, które zaowocowało dotarciem indeksu WIG20 do poziomu niemal 2590 punktów. Dalsza faza sesji, mimo iż towarzyszyły jej dosyć wysokie obroty, cechowała się znikomą zmiennością.

Wielka Brytania: Pogoda psuje statystyki


Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii spadła w sierpniu o 0,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Złoty traci po rekomendacji sprzedaży


Czwartek nie był udanym dniem dla złotego. Traci on 3 grosze wobec dolara oraz prawie 4 grosze wobec euro, a wszystkiemu winna jest rekomendacja sprzedaży wydana? dla (tak "dla", a nie "przez") amerykańskiego banku Wells Fargo.

Czy to początek korekty?


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. Indeks Dow Jones spadł o 1,05 proc., S&P 500 o 1,17 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,59 proc.

Złoty osłabił się w związku z gorszymi nastrojami globalnymi


Złoty osłabił się w poniedziałek w związku z gorszymi nastrojami na światowych rynkach. Kolejne dni mogą przynieść lekkie umocnienie naszej waluty wobec euro, uważają analitycy.

Polski kopot z czogami na Malajach


Sypie si najwikszy od dziesicioleci polski kontrakt zbrojeniowy. Gliwickiemu Bumarowi abdy grozi kilkadziesit milionw dolarw kary za niewywizanie si z umowy na dostawy czogw dla Malezji - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Unicredit obniżył cenę docelową dla PBG o 5,7 proc. do 216 zł


Analitycy Unicredit obniżyli cenę docelową dla PBG o 5,7 proc. do 216,00 - podała agencja Bloomberg.

Co z podatkiem od inwestycji? Minister Finansów: nic


Sumować zyski i straty w różnych rodzajach oszczędności, czy nie? Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego podzieliła polskich ekonomistów. Czy na zyski z inwestowania na giełdzie i funduszy inwestycyjnych nakładać wspólny czy oddzielny podatek? WSA uważa, że wspólny.

Nie ma jak fundusz socjalny w kryzysie


Żaden kryzys nie zmusi polskich firm do ograniczenia socjalu dla pracowników. Nadal w wielu dużych, państwowych korporacjach składka na fundusz socjalny jest nawet trzy razy większa niż wymaga prawo.

W Europie kontrakty na indeksy rosną


W zachodniej Europie kontrakty na indeksy rosną przed otwarciem tej sesji, po zwyżkach w Azji. Wzrost notują również kontrakty na indeksy w USA - podają maklerzy.

Millennium DM obniżył rekomendację dla Agory do "redukuj", cena 18,90 zł


Analitycy Millennium DM w raporcie z 11 stycznia obniżyli rekomendację dla Agory do "redukuj" z "neutralnie", a cenę docelową podwyższyli do 18,90 zł z 14,80 zł.

Początek ryczałtowych opłat za komórki?


Play promuje rozmowy w sieci bez ograniczeń, w zamian za stałą opłatę - informuje "Gazeta Wyborcza".

Amerykańska delegacja bada sprawę chińskich płyt budowlanych


Amerykańska delegacja bada w Chinach sprawę eksportowanych do USA stosowanych w budownictwie chińskich płyt gipsowo-kartonowych, nie spełniających międzynarodowych standardów i szkodliwych dla zdrowia ludzi.

Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 15 tys.


Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 15 tys., do 576 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Zarzd Polic zdecydowa o wypowiedzeniu ukadu zbiorowego


Zarzd Zakadw Chemicznych Police zdecydowa si na wypowiedzenie obowizujcego od roku 2003 zakadowego ukadu zbiorowego pracy oraz porozumie ze zwizkami zawodowymi.

Górnicy chcą kopalni dla siebie


Związkowcy z kopalni Silesia stworzyli biznesplan dla zakładu. Zamierzają przedstawić go właścicielowi - Kompanii Węglowej, która Silesię chce sprzedać. Chociaż szczegóły nie są znane, to wiadomo, że zawiera on dwa scenariusze: umiarkowany i pesymistyczny. Oba zakładają m.in. zwiększenie zatrudnienia i przejście kopalni w ręce spółki powołanej przez pracowników.

ULC wpisał lotnisko w Modlinie do rejestru lotnisk cywilnych


Od poniedziałku na lotnisku pasażerskim Warszawa-Modlin mogą już lądować samoloty. Urząd Lotnictwa Cywilnego wpisał port do rejestru lotnisk cywilnych - poinformowała PAP rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

Lekkie wzrosty na giełdzie


Giełda w USA zanotowała w piątek wzrosty, gdyż inwestorzy znów nabrali zaufania dla amerykańskiej gospodarki pod wpływem pozytywnych wieści o zatrudnieniu.

Chiny: Najwięcej inwestycji na rynku nieruchomości


Po wtorkowej zwyżce indeksowi WIG do tegorocznego szczytu brakuje mniej niż 5 proc. W jeszcze lepszej sytuacji jest sWIG80, skupiający małe spółki, pozostający tuż pod ostatnimi maksimami. Kondycja niewielkich firm w zdecydowanej większości jest uzależniona od koniunktury w naszej gospodarce, a notowania ich akcji od decyzji krajowych inwestorów.

Eurostat: inflacja w Polsce wzrosła do 4,5% w lipcu


Wzrost zharmonizowanego indeksu cen konsumenckich (HICP) wyniósł w Polsce w lipcu br. 4,5% r/r wobec 4,3% miesiąc wcześniej, podał w piątek unijny urząd statystyczny Eurostat. Według szacunków Eurostatu, średnia inflacja HICP dla wszystkich 27 członków UE wyniosła w lipcu 0,2% r/r wobec 0,6% miesiąc wcześniej.