Wiosenne ożywienie w nieruchomościach. Rośnie indeks cen transakcyjnych


\\\\\\\"\\\\\\\" Skandale pedofilskie mocno wstrząsnęły ostatnimi czasy kościołem katolickim. Brytyjski \\\\\\\"Sunday Times\\\\\\\" pisze w tym kontekście o \\\\\\\"winach\\\\\\\" Jana Pawła II. Zdaniem gazety, papież-Polak \\\\\\\"zlekceważył nadużycie wobec dwóch tys. chłopców\\\\\\\". Artykuł opisuje dziennik \\\\\\\"Polska The Times\\\\\\\".

"Prezydencja Hiszpańska" zaproponowała po ostatnim trilogu, który miał miejsce 22 czerwca kompromisowy projekt rozporządzenia dotyczącego bezpieczeństwa dostaw gazu. Projekt, zdaniem posłów do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba (PSL) i Bogdana Marcinkiewicza (PO) nie spełnia wszystkich oczekiwań Parlamentu Europejskiego, który przygotował bardziej ambitne rozwiązania. Zapewnia on jednak dobrą współpracę w działaniach prewencyjnych oraz kryzysowych na obszarze Unii Europejskiej. Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 2 marca godz. 15 Rada Nadzorcza EuRoPol Gazu, operatora polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa transportującego gaz z Rosji do Niemiec, zatwierdziła we wtorek projekt nowej redakcji statutu spółki - poinformowała PAP służba prasowa Gazpromu.W Sopocie będą organizowane dwie międzynarodowe konferencje: Forum Energetyczne i Forum Europa-Ukraina. Najbliższa edycja pierwszej ma się odbyć w kurorcie w listopadzie br., natomiast drugiej - w marcu przyszłego roku. Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do Polski delegacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rząd chce rozmawiać i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 5 listopada godz. 15

Roczne utrzymanie związków zawodowych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa kosztuje ponad 50 mln zł. Najwięcej w grupie Tauron - 9,2 mln zł, poinformował PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.

Cho GPS wszystkim kojarzy sizniewielkim urzdzeniem nawigacji samochodowej, to system ten ma znacznie szersze zastosowanie i ciekawszhistori, ni sizwykle sdzi. Szwajcarski bank UBS przekaże amerykańskim władzom dane co najmniej 4450 swych klientów podejrzanych o unikanie płacenia podatków w USA

- Gwardia Finansowa we Włoszech przeszukała we wtorek siedziby największych firm, produkujących makaron, a podejrzanych o utworzenie kartelu, w wyniku czego w ciągu dwóch lat podniosły ceny o 50 procent W II kwartale jednostkowy zysk netto KGHM wyniósł 845 mln złotych i wzrósł o 2 proc. w stosunku do danych z ubiegłego roku. Wyniki miedziowej spółki są zgodne z oczekiwaniami analityków, którzy podkreślają, że firmie udało się poprawić swój wynik dzięki wysokiej dywidendzie z Polkomtela i słabszemu złotemu Tajfun Morakot uszkodził podmorski kabel telekomunikacyjny, powodując utrudnienia w dostępie do Internetu na Tajwanie, Filipinach oraz w Hongkongu i Singapurze. Jego naprawa może potrwać nawet dwa miesiące. Firmy telekomunikacyjne, które korzystają z tego połączenia, poszukują teraz alternatywnych łączyEwa Łazarska. Suwałki Od 1988 roku, kiedy pierwszy model z rodziny A320 wszedł do eksploatacji, ta najpopularniejsza na świecie rodzina samolotów wąskokadłubowych osiągnęła liczbę 50 milionów startów i ... Polska przystąpiła do International Carbon Capture and Storage Group, międzynarodowej organizacji działającej na rzecz sekwestracji dwutlenku węgla. Decyzja w tej sprawie została ogłoszona podczas Carbon Sequestration Leadership Forum (CSLF), które odbyło się 12 października br. w Londynie. Nasz kraj reprezentował wiceminister gospodarki Marcin Korolec.

Zrównoważony rozwój


...

ENION: 120 tys. odbiorców bez zasilania - stan na 18:00 15 października 2009


Na terenie działania ENIONU trwają prace przy usuwaniu awarii i uszkodzeń linii elektroenergetycznych. Sytuacja poprawia się znacząco jeśli chodzi o przywracanie zasilania dla odbiorców, niemniej jednak na niektórych obszarach nadal utrzymują się trudne warunki atmosferyczne, które powodują nowe awarie i kolejne uszkodzenia sieci energetycznej.

Małopolska rozpoczyna prace nad strategią transportową do 2030 r.


Rozbudowa sieci połączeń drogowych i kolejowych oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice to główne kierunki rozwoju transportu w województwie małopolskim na lata 2010-2030. W poniedziałek rozpoczęły się prace nad dokumentem, który ma wyznaczyć strategię regionu w dziedzinie transportu na najbliższe 20 lat.

Kierunkowskazy na rondzie


Dylematy – To walka z wiatrakami, nawet bym się za to nie brał – to komentarz dotyczący uściślenia zasad używania kierunkowskazu przy wjeździe na rondo, który usłyszeliśmy ...

"Życie Warszawy": Do Cannes z Euro i Chopinem


Jeszcze nigdy Warszawa nie była tak wyróżniona na targach na Lazurowym Wybrzeżu. Ma pokazać, że Polska nie daje się kryzysowi - pisze "Życie Warszawy".

"Rz": AMZ Kutno ma szanse na sprzedaż hinduskiej armii samochodów Tur


Opancerzonymi pojazdami zbudowanymi przez tę prywatną firmę jeździ już polska żandarmeria i wojsko irackie - pisze "Rzeczpospolita". Do dokonania wielkiej wymiany wozów patrolowych w siłach zbrojnych Indii Hindusi potrzebują 8 tys. lekko opancerzonych samochodów.

Połączenie Jasło-Zagórz uratowane


Od początku roku 2010 - z powodu niewystarczającej dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego – zawieszone zostało połączenie kolejowe Jasło-Zagórz. Od dwóch tygodni Zagórz kolejowo ...

Polish Products of the Future awarded in Geneva


- I would like to thank you all for taking up our common initiative concerning dissemination of the knowledge on innovations in Poland and abroad – said the Deputy Minister of Economy Dariusz Bogdan when awarding prize-winners of the Competition “Polish Product of the Future” on 14 April 2008 in Warsaw.

Sprzedaż mieszkania i miejsca postojowego a VAT 7%


Transakcja sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem parkingowym, które stanowi integralną część lokalu, jest opodatkowana 7-proc. VAT. Wnioski takie płyną z wyroku WSA w Olsztynie z dnia 20.08.2009 r. sygn. akt I SA/Ol 452/09.

I posiedzenie Zespołu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej


3 listopada br. odbyło się w Ministerstwie Gospodarki inauguracyjne spotkanie Zespołu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Obradom przewodniczyła Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej, podsekretarz stanu w MG Hanna Trojanowska.

Wiceminister Henclewska o ekologicznej gospodarce


- Promujemy tzw. „nowe podejście” do zamówień publicznych. Chcemy stworzyć nowoczesny system, w którym środki publiczne będą przeznaczane na rozwój innowacyjnej gospodarki opartej o ekologię - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas III Krajowej Konferencji „Zielone Zamówienia Publiczne”. Spotkanie odbyło się 11 grudnia br. w Warszawie.

Nagrody KIG dla zasłużonych dla samorządu gospodarczego


Krajowa Izba Gospodarcza wręczyła w czwartek statuetki dla osób szczególnie zasłużonych dla polskiego i europejskiego samorządu gospodarczego. Otrzymali je m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

URE: Instrukcja Enionu może opóźniać wypłatę bonifikat


Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że prowadzi działania wyjaśniające wobec ENIONU w związku z obowiązującymi w spółce procedurami rozpatrywania wniosków o wypłatę bonifikat dotyczącymi przerw w zasilaniu w energię elektryczną.

CBOS: dwie trzecie Polaków ma w domu komputer


Dwie trzecie Polaków ma w domu komputer; podobnie było rok temu. Jest za to o 3 proc. więcej osób, które mają w domu dostęp do internetu. Obecnie to 59 proc. wszystkich Polaków - wynika z badania ośrodka CBOS.

Buzek wyróżniony w 20. rocznicę izby gospodarczej w Katowicach


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek odebrał w piątek wyróżnienie Primus Inter Pares Kreator Zmian i Postępu podczas gali zorganizowanej w 20. rocznicę powstania Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (RIG).

Ważą się losy Grada


Jeśli dziś katarski inwestor nie zapłaci za stocznie, premier może zdymisjonować Grada

Sejmowa komisja finansów pozytywnie o kandydatach do RPP


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Jak sobie poradzić z nieuczciwymi kursantami?


Zdarza się, że do egzaminów na prawo jazdy nie podchodzą ci, którzy powinni je zdawać, tylko osoby podstawione. Ostatnio dwie takie sytuacje miały miejsce w grudniu ...

Przetarg na większościowy pakiet Enei w II półroczu


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) planuje zorganizować przetarg na większościowy pakiet akcji spółki energetycznej Enea, który zostanie zaoferowany inwestorowi branżowemu, w II połowie tego roku, zapowiedział wiceminister skarbu Jan Bury w środę.

PO chce uzupełnić wniosek o postawienie byłego ministra skarbu przed TS


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej