Katowicki UKS wykrył fikcyjne faktury na kilkaset milionów zł


- Kilkaset milionów złotych to łączna wartość brutto wprowadzonych w ubiegłym roku do obrotu fikcyjnych faktur, wykrytych przez Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach. Z fikcyjnymi fakturami, za pomocą których przedsiębiorcy próbują uniknąć podatków lub wyłudzić ich zwrot, kontrolerzy spotykają się coraz częściej.

Hiszpanie oraz Portugalczycy przekonują, że nie są zagrożeniem dla strefy euro, a hiszpańskie służby specjalne badają inspiracje zagranicznych mediów straszących iberyjskim kryzysem Wygląda na to, że amerykańskie banki będą musiały się pogodzić z reformą zakładającą wydzielenie obrotu derywatami. Nowe, samodzielne firmy będą miały własne rezerwy kapitałowe, by ryzyko związane z tym rynkiem nie obciążało macierzystego banku. Do tej pory banki inwestycyjne takie jak np. J.P. Morgan Chase czerpały lwią część swoich zysków właśnie z handlu papierami pochodnymi Około 100 taksówek jeździło w piątek w kolumnie ulicami Lublina, utrudniając ruch. Taksówkarze protestowali, ponieważ uważają, że taksówek jest za dużo, opłaty za przejazd są zbyt niskie, a władze miejskie lekceważą ich problemy.



Sześć firm złożyło oferty w przetargu na wykonanie remontu dworca centralnego w Warszawie - poinformował w poniedziałek rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. Spółka chce wyłonić wykonawcę do marca. Dworzec ma być wyremontowany przed EURO 2012. Hiszpańska Iberdrola przeprowadzi analizę wpływu wprowadzenia samochodów elektrycznych na system energetyczny. Hiszpania chce wydać na badanie zmierzające do rozwoju wykorzystania pojazdów napędzanych elektrycznie 40 mln euro. Polska zaczęła wychodzić z kryzysu, choć pewnie wielu z nas trudno w to uwierzyć. Ale zgodnie potwierdzają to specjaliści od przewidywania przyszłości

Po raz pierwszy od 1996 roku stopa bezrobocia na Węgrzech przekroczyła 10 proc. - podała agencja AFP za węgierskim urzędem statystycznym KSH.

Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści. W piątek indeks S&P 500 stał przed fortecą niedźwiedzi, czyli poziomem 1.010 pkt. Jego przełamanie powinno było sprowokować potężny atak byków kierujących się analizą techniczną.

Jak wynika ze wstępnych danych operacyjnych, w grudniu 2009 roku PKP Cargo S.A. przewiozło 9,01 mln ton towarów, o 2,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ... Spółki Alma Market i Vistula mogą zostać połączone, przy czym formalnie to pierwsza z nich byłaby stroną przejmującą, wynika z wypowiedzi akcjonariusza obu firm Jerzego Mazgaja. Prace nad fuzją mogą rozpocząć się pod koniec roku. Pijąc alkohol w domowym zaciszu, większość ludzi nalewa sobie więcej, niż nalano by im w pubie - informuje serwis \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"BBC News/Health\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".



Międzynarodowy system walutowy wymaga gruntownej rewizji. Dolara, będącego obecnie główną walutą rezerwową, powinna w tej roli zastąpić nowa jednostka płatnicza - rekomenduje w opublikowanym w poniedziałek raporcie Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD). Od kilku miesięcy coraz więcej osób kupuje mieszkania, a mimo to ich ceny wciąż spadają. Dlaczego? Nowojorski indeks giełdowy Dow Jones po raz pierwszy od października 2008 roku przekroczył poziom 10000 punktów. Stało się tak na fali lepszych od oczekiwań wyników m.in. Intela i JPMorgan Chase. Analitycy ostrożnie przepowiadają, że to pierwsza przesłanka końca kryzysu.

Zielone ciężarówki


W listopadowym numerze Auto Transportu rozważamy różne możliwości napędu w kontekście ochrony środowiska. Śledzimy, jak zmieniały się europejskie normy emisji spalin. Następna będzie Euro 6. Szukamy ...

Przewozy PKP Cargo wzrosły o 15,67% r/r do 8,12 mln ton w lutym


Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego \"Ustroń\" w Ustroniu, cztery - uzdrowiska \"Solanki\" w Inowrocławiu, a dwie - \"Połczyn\" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek resort skarbu.

GM: ewentualny wniosek o pomoc musi wynikać z planu dla Opla


Ewentualny wniosek General Motors do polskiego rządu o pomoc publiczną musiałby być następstwem całego planu restrukturyzacji Opla w Europie, który nie jest jeszcze gotowy - wynika z wypowiedzi przedstawicieli General Motors Poland.

Sąd do klienta: bank zmienił nazwę? Nie wykreślimy hipoteki!


Czy zmiana nazwy przez bank, dokonana wiele lat temu, może oznaczać kłopoty dla klientów, którzy spłacają kredyt hipoteczny? Owszem, klient Banku Millennium ma z tego powodu kłopot z wykreśleniem wpisu hipoteki na rzecz banku

Sąd podtrzymał 5,7 mln zł kary dla PKO BP


# dochodzi wypowiedź rzecznika PKO PB #

Pożyczka od udziałowca a amortyzacja środka trwałego


Podatnik ma obowiązek wykluczenia z kosztów podatkowych części odsetek od pożyczek związanych z "niedostateczną kapitalizacją", które wpłynęły na wartość początkową środka trwałego podlegającą amortyzacji. Stanowisko takie zajął Minister Finansów w interpretacji indywidualnej z dnia 04.08.2009 r. nr DD6/8213/334/MDA/08/PK-802/08.

Jacek Rostowski w artykule dla Gazety: deficyt 2010: ponad 52 mld zł


Minister finansów ujawnia Gazecie - deficyt budżetowy w przyszłym roku ma być prawie dwa razy większy niż w tym roku! Jak rynek zareaguje w poniedziałek na te hiobowe wieści?

Kolejne elektrownie będą wyposażane w instalacje odazotowania spalin


8 kwietnia w PGE Elektrowni Opole uruchomiono pierwszą w Polsce instalację odazotowania spalin w bloku opalanym węglem kamiennym. „Rzeczpospolita” poinformowała, że PGE deklaruje uruchomienie podobnych instalacji także w pozostałych trzech blokach opolskiej elektrowni oraz w innych elektrowni wchodzących w skład grupy.

PGNiG: magazyny gazu większe o 1 mld m sześc. w 2012 roku


Całkowita pojemność magazynów na gaz w Polsce wzrośnie o ok. 1 mld metrów sześciennych w 2012 roku, dzięki inwestycjom podjętym przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - powiedziała PAP dyrektor departamentu inwestycji w PGNiG Barbara Koba. Obecnie pojemność podziemnych magazynów polskiej spółki gazowej wynosi 1,6 mld m sześc. Polska zużywa rocznie ok. 14 mld m sześc. gazu.

Sprawcy napadu na pocztę złapani


Z notatnika aspiranta Miesiąc po zdarzeniu, policjanci z Rybnika zatrzymali sprawców napadu na placówkę poczty. Jeden ze sprawców to były pracownik Poczty Polskiej. Przestępcy, po skrępowaniu personelu ...

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,0% w lutym, w całej UE - 9,6%


Akcje Black Pearl Capital, funduszu private equity, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 24 proc., do 0,62 zł.

Polska waluta - tydzień większej zmienności


Miniony tydzień charakteryzował się podwyższoną zmiennością w notowaniach PLN oraz pozostałych walut regionu.

Studenci z SGH najlepsi w "Akademickiej Lidze Logistyków"


Wizja roku 2025 Zespół "Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Logistycznego" ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy w finale pierwszej edycji konkursu ALL Wincanton. Zadaniem finalistów ...

Łotewski kierowca bez zezwoleń


W minionym tygodniu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku dokonali ujawnienia dwóch przypadków wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy między Polską a krajem trzecim, bez ...

Umowa Fenice Inter RAO


Fenice, włoska spółka należąca do EDF i rosyjski Inter RAO utworzą nową firmę, która zajmie się poprawą efektywności energetycznej w Rosji.

Centralna Ewidencja Organizatorów i Pośredników Turystycznych


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

Ostronie z gazem w kabinie


Z notatnika aspiranta Odpoczywajcy na parkingu biaoruski kierowca postanowi przygotowa sobie posiek na "ciepo". Ale z braku ostronoci, bd nieszczelnej butli, doprowadzi do wybuchu w kabinie swojej ...

"Parkiet": Banki sprzedają złe kredyty


Banki będą w tym roku masowo sprzedawały portfele niespłacanych kredytów, twierdzi "Parkiet". Dzięki temu będą mogły obniżyć poziom rezerw, a w niektórych przypadkach wręcz wykazać zyski.

Wzrostowy koniec kwietnia na GPW, zbliżający się maj przynosi widmo korekty


Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

Ceny transakcyjne nieruchomości VIII 2009


Wzrost indeksu cen mierzonego przez Open Finance na bazie transakcji dokonanych przez klientów firmy i Home Broker, jest niespodzianką ze względu na środek sezonu wakacyjnego, który nigdy nie służył branży.